מאמרים
התוכנית להרזיה
תזונת ספורט
תזונת נשים
תזונת ילדים ומתבגרים
תזונה רפואית וטיפול במחלות ותסמונות קליניות.
ייעוץ בהרכבת תפריטי בריאות
אורח חיים בריא
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
חדשות ועדכונים
10/07/2011
האם ישנם מאכלים שעדיף לאכול בשעות מסויימות של היום ? (בוקר, צהריים או ערב ?) רצוי להמעיט בפחמימות בצהרי היום, כאשר הארוחה אינה מקדימה שנת צהרים, שכן צריכת פחמימות מוגברת מעלה את רמות הסרוטונין בגוף, חומר המשרה שינה וגורם לרבים וטובים לחוש עייפות זמן קצר לאחר סיום הארוחה. לפיכך, את עיקר הפחמימות כדאי "לשמור" לארוחת הערב, לפני השינה.
10/07/2011
רצוי לגוון בסוגי הירקות אותם אנו בוחרים לצרוך והרי כל ירק מספק לנו סוגים אחרים של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים וכך אנו יכולים להנות מיתרונותיו של כל ירק וירק.
10/07/2011
האם פירות משמינים? כמה פירות מומלץ לאכול ביום? עם פתיחת עונת הקיץ והפירות הטעימים המתלווים לעונה, כדאי להנות מאכילתם, אך במידה. חשוב לזכור שכל הפירות, גם אלו הנראים מימיים יותר כמו אבטיחים ואפרסקים הינם עתירי סוכרים ולכן משמינים כאשר נצרכים בכמות גדולה. המינון הבריא והמומלץ ללא חשש שנסיים את עונת הקיץ בעודף משקל, הוא 2-3 יחידות פירות (כוס קוביות אבטיח/ קוביות מלון, 10-12 ענבים או דובדבנים, אפרסק אחד, 2 משמשים).
10/07/2011
נאבקים עם משקל גופכם, מעלים ומורידים ולא שומרים על משקל קבוע? תסמונת ה"יו-יו" המאופיינת בעליה וירידה במשקל בפרקי זמן קצרים יחסית מזיקה לבריאותנו ולהרכב הגוף שלנו. היא עלולה לגרום להאטה משמעותית בקצב חילוף החומרים כך שבפעם הבאה שבה נחליט להפחית שוב במשקל, אנו עלולים להתקל בקושי רב יותר בהשוואה לאותה תזונה שסייעה לנו בעבר להפחית במשקל. מתסכל אך בהחלט ניתן למניעה.
26/05/2011
קישור לדף הפייסבוק של אירית אלמוג.
26/05/2011
ברוך הבא לאתר של אירית אלמוג.
תזונה רפואית וטיפול במחלות ותסמונות קליניות.
פעילות גופנית כמונעת כבד שומני

מחקר חדש מאוניברסיטת מיזורי מציין כי ההשפעות השליליות של דילוג על פעילות גופנית יכולה להתרחש בתוך פרק זמן קצר.
החוקרים מצאו כי המעבר הפתאומי לאורח חיים שאינו פעיל, יכול במהירות לגרום לתסמינים של מחלת כבד שומני, אשר מופיע בקרב 75 אחוז לפחות, מהאנשים עם עודף משקל.

 

"מצאנו כי הפסקת פעילות גופנית יומית, באופן דרמטי מפעילה מקדמים ספציפיים שידועים כגורמים לכבד שומני", אמר ג'מאל יבדה, פרופסור לרפואה ופרמקולוגיה, בבית הספר לרפואה MU. "למחקר זה יש השלכות חשובות עבור אנשים שסובלים מהשמנת יתר, אשר באופן קבוע מתחילים ומפסיקים תוכניות פעילות גופנית. הממצאים שלנו מצביעים על כך שהמעבר הפתאומי לאורח חיים שאינו פעיל, מגביר את הסיכון למחלות כבד שומני. "
מחלת כבד שומני הינה מצב הפיך שגורם לצבירת שומן בתאי הכבד של אנשים שמנים. משום שבחברות המערביות חווים את מגיפת המשקל העודף, שכיחות המחלה בקרב חברות אלה הולכת וגדלה, אמר יבדה.

 

במסגרת המחקר, החוקרים נתנו לחולדות שמנות גישה חופשית לגלגלי ריצה למשך 16 שבועות. לאחר מכן, המדענים נעלו את הגלגלים, והעבירו את החיות למצב בלתי פעיל. אחרי 173 שעות, או שבעה ימים, החולדות החלו להראות סימנים של הגורמים האחראים להתפתחות כבד שומני. בקרב החיות שנבדק מיד בתום 16 שבועות של ריצה מרצון, לא היו סימנים של כבד שומני.

 

"פעילות גופנית מנעה מחלת כבד שומני בשיעור של 100 אחוז, במודל שנעשה על חיות בנושא מחלת כבד שומני," אמר פרנק בות', פרופסור במכללת MU לרפואה וטרינרית ובית הספר לרפואה של MU וחוקר במרכז למחקר לב וכלי דם. "לעומת זאת, ל 100 אחוז מהקבוצה שלא היתה פעילה גופנית, היה מחלת כבד שומני. זהו אירוע יוצא דופן. זה נדיר ברפואה שטיפול כלשהו יכול למנוע מחלות כלשהן ב 100 אחוז ".
 

מתוך "Exercise Prevents Fatty Liver Disease, New Study Suggests"

חזרה >>

כל הזכויות שמורות © 2009 , אירית אלמוג