מאמרים
התוכנית להרזיה
תזונת ספורט
תזונת נשים
תזונת ילדים ומתבגרים
תזונה רפואית וטיפול במחלות ותסמונות קליניות.
ייעוץ בהרכבת תפריטי בריאות
אורח חיים בריא
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
חדשות ועדכונים
10/07/2011
האם ישנם מאכלים שעדיף לאכול בשעות מסויימות של היום ? (בוקר, צהריים או ערב ?) רצוי להמעיט בפחמימות בצהרי היום, כאשר הארוחה אינה מקדימה שנת צהרים, שכן צריכת פחמימות מוגברת מעלה את רמות הסרוטונין בגוף, חומר המשרה שינה וגורם לרבים וטובים לחוש עייפות זמן קצר לאחר סיום הארוחה. לפיכך, את עיקר הפחמימות כדאי "לשמור" לארוחת הערב, לפני השינה.
10/07/2011
רצוי לגוון בסוגי הירקות אותם אנו בוחרים לצרוך והרי כל ירק מספק לנו סוגים אחרים של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים וכך אנו יכולים להנות מיתרונותיו של כל ירק וירק.
10/07/2011
האם פירות משמינים? כמה פירות מומלץ לאכול ביום? עם פתיחת עונת הקיץ והפירות הטעימים המתלווים לעונה, כדאי להנות מאכילתם, אך במידה. חשוב לזכור שכל הפירות, גם אלו הנראים מימיים יותר כמו אבטיחים ואפרסקים הינם עתירי סוכרים ולכן משמינים כאשר נצרכים בכמות גדולה. המינון הבריא והמומלץ ללא חשש שנסיים את עונת הקיץ בעודף משקל, הוא 2-3 יחידות פירות (כוס קוביות אבטיח/ קוביות מלון, 10-12 ענבים או דובדבנים, אפרסק אחד, 2 משמשים).
10/07/2011
נאבקים עם משקל גופכם, מעלים ומורידים ולא שומרים על משקל קבוע? תסמונת ה"יו-יו" המאופיינת בעליה וירידה במשקל בפרקי זמן קצרים יחסית מזיקה לבריאותנו ולהרכב הגוף שלנו. היא עלולה לגרום להאטה משמעותית בקצב חילוף החומרים כך שבפעם הבאה שבה נחליט להפחית שוב במשקל, אנו עלולים להתקל בקושי רב יותר בהשוואה לאותה תזונה שסייעה לנו בעבר להפחית במשקל. מתסכל אך בהחלט ניתן למניעה.
26/05/2011
קישור לדף הפייסבוק של אירית אלמוג.
26/05/2011
ברוך הבא לאתר של אירית אלמוג.
תזונת ספורט
מי צריך מולטי ויטמין?

מאז ומתמיד למדענים ולאנשי מקצוע מתחום הבריאות היה ברור שניתן ליהנות מיתרונות המולטי ויטמין, אולם רבים אחרים לא ידעו מתי נכון ליטול תוסף תזונה זה ותהו האם הוא בכלל חשוב לבריאותם ולתפקודם.

 

בקצב החיים המודרני, המהיר ולאור תעשיית המזון המעובד המתפתחת בקצב מסחרר ומייצרת מזון בעל ערך תזונתי דל, תזונתם של רוב האנשים איננה מאוזנת ואיננה מספקת לגופם את כל צרכיו הבסיסיים. בנוסף, ישנן קבוצות מסוימות באוכלוסיה כגון תינוקות וילדים, צמחונים וטבעונים, נשים הרות, קשישים, ספורטאים ואלו שאימצו לעצמם דיאטות הרזייה לא מאוזנות, שלהם דרישות תזונתיות מוגברות במיוחד ומתקשים, באמצעות התזונה לבדה, לספק לגופם את כל הרכיבים החשובים לבריאותם, לתפקודם ולצמיחתם (במקרה של תינוקות וילדים). זאת ועוד, ישנם רכיבים מסוימים שקשה למצוא בתזונה הרגילה בכמות מספקת כמו למשל ויטמין D, ויטמיני B שונים וחומצה פולית.

 

תוסף איכותי של מולטי ויטמין יכול לגשר על הפער התזונתי שנוצר בין התפריט היומי לבין צרכי הגוף ועשוי לשפר את התפקוד הכללי של הגוף כמו גם את הביצועים הספורטיביים. אנשים הנוטלים באופן סדיר מולטי ויטמין מעידים פעמים רבות על תחושה של חיוניות, בריאות והתאוששות טובה מאימונים.

 

על פי רוב, תוסף המולטי ויטמין מכיל את מינוני הויטמינים והמינרלים המומלצים על ידי רשויות הבריאות העולמיות ולעתים מתבצעת התאמה מיוחדת לקבוצות באוכלוסיה שלמענם פותח התוסף. כך למשל, קיים מולטי ויטמין המותאם לספורטאים, העשיר בנוגדי חמצון, בויטמינים ומינרלים ספציפיים כמו למשל מגנזיום וויטמיני B, ואחר-המותאם לנשים הרות המועשר בחומצה פולית הקריטית למניעת התפתחות פגם בעמוד השדרה העוברי.

 

כאשר מספקים לגוף את כל הויטמינים והמינרלים באמצעות מולטי ויטמין המגיע בצורה הקלה לפירוק ולספיגה כמו גם בשילוב האופטימלי של כל הרכיבים, נהנים מיתרונותיו לכל תפקודי הגוף.

 

לדוגמא, ויטמין E שהינו נוגד חמצון המנטרל את נזקי הרדיקלים החופשיים הנוצרים בעת סטרס ומאמץ גופני (אימון), מגן בכך על תאי הגוף וביניהם על תאי שריר הלב, מערכת העצבים, שרירי הגוף ותאי הדם. ויטמין C, גם הוא נוגד חמצון חשוב, מסייע לשמירה על בריאות העור ודרוש ליצירת עצמות חזקות ושיניים בריאות, כמו גם מאפשר את ספיגתו של הברזל הצמחי, המגיע גם הוא בתוך כמוסת המולטי ויטמין. למתאמנים חשוב שלצד נוגדי חמצון אלו, תהיה גם תכולה מספקת של סידן בתוסף שיחד עם הברזל יספקו תמיכה הולמת למפרקי, עצמות ושרירי הספורטאי.

 

לסיכום, נטילת מולטי ויטמין מעניקה השלמה תזונתית יומיומית עשירה ומאוזנת תוך אספקת מינון אופטימלי של ויטמינים ומינרלים לאיזון ולתחזוקה שוטפת של מערכות הגוף השונות.

 

אירית אלמוג-דיאטנית קלינית ותזונאית ספורט
 

חזרה >>

כל הזכויות שמורות © 2009 , אירית אלמוג