מאמרים
התוכנית להרזיה
תזונת ספורט
תזונת נשים
תזונת ילדים ומתבגרים
תזונה רפואית וטיפול במחלות ותסמונות קליניות.
ייעוץ בהרכבת תפריטי בריאות
אורח חיים בריא
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
חדשות ועדכונים
10/07/2011
האם ישנם מאכלים שעדיף לאכול בשעות מסויימות של היום ? (בוקר, צהריים או ערב ?) רצוי להמעיט בפחמימות בצהרי היום, כאשר הארוחה אינה מקדימה שנת צהרים, שכן צריכת פחמימות מוגברת מעלה את רמות הסרוטונין בגוף, חומר המשרה שינה וגורם לרבים וטובים לחוש עייפות זמן קצר לאחר סיום הארוחה. לפיכך, את עיקר הפחמימות כדאי "לשמור" לארוחת הערב, לפני השינה.
10/07/2011
רצוי לגוון בסוגי הירקות אותם אנו בוחרים לצרוך והרי כל ירק מספק לנו סוגים אחרים של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים וכך אנו יכולים להנות מיתרונותיו של כל ירק וירק.
10/07/2011
האם פירות משמינים? כמה פירות מומלץ לאכול ביום? עם פתיחת עונת הקיץ והפירות הטעימים המתלווים לעונה, כדאי להנות מאכילתם, אך במידה. חשוב לזכור שכל הפירות, גם אלו הנראים מימיים יותר כמו אבטיחים ואפרסקים הינם עתירי סוכרים ולכן משמינים כאשר נצרכים בכמות גדולה. המינון הבריא והמומלץ ללא חשש שנסיים את עונת הקיץ בעודף משקל, הוא 2-3 יחידות פירות (כוס קוביות אבטיח/ קוביות מלון, 10-12 ענבים או דובדבנים, אפרסק אחד, 2 משמשים).
10/07/2011
נאבקים עם משקל גופכם, מעלים ומורידים ולא שומרים על משקל קבוע? תסמונת ה"יו-יו" המאופיינת בעליה וירידה במשקל בפרקי זמן קצרים יחסית מזיקה לבריאותנו ולהרכב הגוף שלנו. היא עלולה לגרום להאטה משמעותית בקצב חילוף החומרים כך שבפעם הבאה שבה נחליט להפחית שוב במשקל, אנו עלולים להתקל בקושי רב יותר בהשוואה לאותה תזונה שסייעה לנו בעבר להפחית במשקל. מתסכל אך בהחלט ניתן למניעה.
26/05/2011
קישור לדף הפייסבוק של אירית אלמוג.
26/05/2011
ברוך הבא לאתר של אירית אלמוג.
התוכנית להרזיה
אכילת יתר בחגים

אכילת יתר בחגים – חוזרים למשקל תקין

תקופת החגים מביאה בצידה הנאה, התרגשות ושמחה.
אלו הם המועדים בהם כל בני המשפחה נפגשים, מתאחדים וחוגגים...באכילה מרובה (וגם בשתיה מופרזת של אלכוהול). עם סיום "החגיגות" רבים חשים עייפות, עליה במשקל וקושי לשוב לשיגרה. אחת הסיבות לתחושות הלא נעימות האלה היא הרגלי אכילה גרועים ואכילת-יתר במהלך תקופת החגים הממושכת.
מחקר שנערך בארצות-הברית גילה כי האמריקאי הממוצע מעלה מידי שנה בתקופת החגים (חג המולד וראש השנה האזרחית) 3-4 קילוגרמים כאשר הבעיה המרכזית עם עליה זו היא העובדה שעודף משקל זה איננו נעלם או מתפוגג לאורך השנה כולה אלא מצטבר לאורך השנים לכדי עודף משקל משמעותי.
המושג השגור בפי כל "אחרי החגים" המתייחס למשימות שאנו נוהגים לדחות לאחרי חודש החגים נאמר בנשימה אחת עם "אחרי החגים – דיאטה". במסגרת זו, אחוז מחדשי המנוי והמצטרפים החדשים למכוני הכושר ולתוכניות תזונתיות שונות מאמיר משמעותית.


אין זה משנה באיזו תוכנית תזונתית תבחרו, בכל דרך שבה תלכו המפתח להצלחה טמון במחויבות לבצע שינוי באורח החיים. זוהי "הדיאטה" הטובה ביותר שכדאי לאמץ. הדרך הנכונה שתאפשר לכם לשוב למסלול של משקל תקין ובריאות טובה היא לפני הכל ההבנה שהפחתת משקל היא מסע מתמשך, מתון ומאוזן, שבמהלכו איכות החיים משתפרת לבלי הכר.


הנה כמה המלצות למסלול משולב המאפשר חזרה לשיגרה בריאה, משקל תקין ותחושת עירנות וחיוניות:
1. תזונה מאוזנת בכמויות מתונות – שלבו בארוחות קטנות לאורך היום (5-6 ארוחות) ירקות חיים ומבושלים, דגים, עופות, בקר רזה ומוצרי חלב דלי שומן כמו גם דגנים מלאים (לחם מלא, אורז, קטניות,פסטה וקינואה) ומעט פירות שיאכלו סביב פעילות גופנית מהנה ומקדמת. פיזור ארוחות נכון לאורך היום יאפשר לכם לשמור ולשפר את קצב חילוף החומרים שלא יאחר להביא את התוצאה המיוחלת – הפחתה במשקל ובמסת השומן. במקביל – הקטינו את צריכת ה"מתוקים" (עוגות, עוגיות, גלידות ושוקולד) המספקים לגופכם קלוריות "ריקות" ומזיקות. אין הכוונה להתנזרות אלא להקטנת הכמות שתאכלו.


2. פעילות גופנית – הזיעו! המפתח לשיפור חילוף החומרים והפחתה במשקל נעוץ בשילוב תזונה מתאימה, העלאת חום הגוף (המתבטאת לרוב בהזעה) והגברת הדופק. ההמלצה היא, במידה ואין הגבלה רפואית, לבצע פעילות גופנית בת כ-45-60 דקות בתדירות של כ-3-4 פעמים בשבוע לפחות שתאפשר התקדמות נאותה אל עבר המטרה.


3. שינה מספקת – אחרון אך ראשון בחשיבותו – פעמים רבות, שינה בת פחות משבע שעות גורמת להאטה בקצב חילוף החומרים ובאובדן השליטה בכמויות האוכל שבוחרים לאכול. התוצאה לא מאחרת להגיע – עליה במשקל ותסכול..לפיכך, כחלק מהשינוי המיוחל הקפידו על שינה מספקת ואיכותית.


לסיכום, הידיעה שעודף משקל גדול מתחיל להצטבר בחגים ועלול ללוות אותנו גם בעתיד עשויה להביאו אותנו להשקיע תשומת לב ומאמץ מיוחדים בתקופה רגישה זו על מנת לשוב מהר למשקלנו התקין ולהימנע מהעלייה הבאה.
 

אירית אלמוג.

חזרה >>

כל הזכויות שמורות © 2009 , אירית אלמוג