מאמרים
התוכנית להרזיה
תזונת ספורט
תזונת נשים
תזונת ילדים ומתבגרים
תזונה רפואית וטיפול במחלות ותסמונות קליניות.
ייעוץ בהרכבת תפריטי בריאות
אורח חיים בריא
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
חדשות ועדכונים
10/07/2011
האם ישנם מאכלים שעדיף לאכול בשעות מסויימות של היום ? (בוקר, צהריים או ערב ?) רצוי להמעיט בפחמימות בצהרי היום, כאשר הארוחה אינה מקדימה שנת צהרים, שכן צריכת פחמימות מוגברת מעלה את רמות הסרוטונין בגוף, חומר המשרה שינה וגורם לרבים וטובים לחוש עייפות זמן קצר לאחר סיום הארוחה. לפיכך, את עיקר הפחמימות כדאי "לשמור" לארוחת הערב, לפני השינה.
10/07/2011
רצוי לגוון בסוגי הירקות אותם אנו בוחרים לצרוך והרי כל ירק מספק לנו סוגים אחרים של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים וכך אנו יכולים להנות מיתרונותיו של כל ירק וירק.
10/07/2011
האם פירות משמינים? כמה פירות מומלץ לאכול ביום? עם פתיחת עונת הקיץ והפירות הטעימים המתלווים לעונה, כדאי להנות מאכילתם, אך במידה. חשוב לזכור שכל הפירות, גם אלו הנראים מימיים יותר כמו אבטיחים ואפרסקים הינם עתירי סוכרים ולכן משמינים כאשר נצרכים בכמות גדולה. המינון הבריא והמומלץ ללא חשש שנסיים את עונת הקיץ בעודף משקל, הוא 2-3 יחידות פירות (כוס קוביות אבטיח/ קוביות מלון, 10-12 ענבים או דובדבנים, אפרסק אחד, 2 משמשים).
10/07/2011
נאבקים עם משקל גופכם, מעלים ומורידים ולא שומרים על משקל קבוע? תסמונת ה"יו-יו" המאופיינת בעליה וירידה במשקל בפרקי זמן קצרים יחסית מזיקה לבריאותנו ולהרכב הגוף שלנו. היא עלולה לגרום להאטה משמעותית בקצב חילוף החומרים כך שבפעם הבאה שבה נחליט להפחית שוב במשקל, אנו עלולים להתקל בקושי רב יותר בהשוואה לאותה תזונה שסייעה לנו בעבר להפחית במשקל. מתסכל אך בהחלט ניתן למניעה.
26/05/2011
קישור לדף הפייסבוק של אירית אלמוג.
26/05/2011
ברוך הבא לאתר של אירית אלמוג.
אירית אלמוג

השכלה והתמחות פורמאלית:
אירית אלמוג, דיאטנית קלינית ותזונאית ספורט מוסמכת R.D, B.Sc.
בוגרת החוג לתזונה קלינית באוניברסיטה העברית בירושלים ומתמחה בתחום התזונה הקלינית ותזונת הספורט מטעם מכון וינגייט והדסה אופטימל.
בנוסף התמחתה אירית בתזונה רפואית במרכז הרפואי "קפלן" ברחובות, שם שימשה כדיאטנית היחידות לטיפול נמרץ נשימתי וטיפול נמרץ לב במשך 5 שנים.
אירית מתמחה בייעוץ אישי להרזיה, ייעוץ תזונתי וליווי ספורטאים מקצוענים וחובבנים וייעוץ במגוון תסמונות קליניות (סוכרת, יתר לחץ דם, שומנים בדם, כבד שומני, הפרעות מערכת העיכול ועוד).
התוכנית התזונתית של אירית להרזיה מציעה דרך יעילה ומקדמת להתמודדות עם עודף משקל.
התוכנית מבוססת על תפריט תזונתי המותאם לאורח החיים, להעדפות המזון, לצרכים הבריאותיים ולאימוני הספורט של המטופל, תוך ליווי המטופל בין המפגשים באמצעות מתן משובים יומיומיים (במיילים, טלפונים ומסרונים) המאפשרים למידה, רכישת כלים תזונתיים והתקדמות יעילה לעבר המטרה.
בנוסף מרצה אירית לאנשי מקצוע, לקהל הרחב ולספורטאים וחברה בוועדת הספורט של הדיאטנים ובעמותת הדיאטנים הקליניים בישראל – ע.ת.י.ד.

אירית אלמוג
דיאטנית קלינית ותזונאית ספורט

חתימה---אירית-אלמוגכמה מילים על עצמי..
נושא התזונה הינו יותר ממקצוע (מרתק) עבורי. הוא קרוב לליבי באופן אישי. במשך שנים רבות רקדתי בלט קלאסי ונחשפתי מקרוב למגוון האתגרים התזונתיים הכרוכים הן בהיבטים הפיסיולוגיים של מאמץ גופני מתמשך והן בהיבטים החברתיים-פסיכולוגיים (כמו למשל, הפרעות אכילה).
מתוך הבנה שאוכל הינו אחד מהנאות החיים הבסיסיות ביותר שלנו, מובן לי הקושי הטמון בהתמודדות עם שינוי בהרגלי האכילה, קושי ביכולת להוציא מן הכוח אל הפועל את הידע והכלים התזונתיים הנרכשים. לפיכך ומתוך ניסיון מוצלח ומצטבר, אני מלווה את המטופל "יד ביד" כמאמן כושר המתלווה למתאמן שלו בכל אימוניו במכון הכושר.
הליווי הצמוד מתבטא בשמירה על קשר אישי ורציף עם המטופל על-ידי מתן משובים יומיומיים על יומני אכילה, שתיה, שינה ופעילות גופנית, תוך שימוש בכל אמצעי התקשורת הקיימים (מיילים, טלפונים ומסרונים). מטרתי היא להעניק למטופל מסגרת שתספק לו הנחיות תזונתיות מקצועיות לצד ייעוץ, תמיכה, עידוד ועזרה אישיים להם הוא נזקק בדרך להרזיה ולשינוי המיוחל באורח חייו.
 

כל הזכויות שמורות © 2009 , אירית אלמוג