מאמרים
התוכנית להרזיה
תזונת ספורט
תזונת נשים
תזונת ילדים ומתבגרים
תזונה רפואית וטיפול במחלות ותסמונות קליניות.
ייעוץ בהרכבת תפריטי בריאות
אורח חיים בריא
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
חדשות ועדכונים
10/07/2011
האם ישנם מאכלים שעדיף לאכול בשעות מסויימות של היום ? (בוקר, צהריים או ערב ?) רצוי להמעיט בפחמימות בצהרי היום, כאשר הארוחה אינה מקדימה שנת צהרים, שכן צריכת פחמימות מוגברת מעלה את רמות הסרוטונין בגוף, חומר המשרה שינה וגורם לרבים וטובים לחוש עייפות זמן קצר לאחר סיום הארוחה. לפיכך, את עיקר הפחמימות כדאי "לשמור" לארוחת הערב, לפני השינה.
10/07/2011
רצוי לגוון בסוגי הירקות אותם אנו בוחרים לצרוך והרי כל ירק מספק לנו סוגים אחרים של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים וכך אנו יכולים להנות מיתרונותיו של כל ירק וירק.
10/07/2011
האם פירות משמינים? כמה פירות מומלץ לאכול ביום? עם פתיחת עונת הקיץ והפירות הטעימים המתלווים לעונה, כדאי להנות מאכילתם, אך במידה. חשוב לזכור שכל הפירות, גם אלו הנראים מימיים יותר כמו אבטיחים ואפרסקים הינם עתירי סוכרים ולכן משמינים כאשר נצרכים בכמות גדולה. המינון הבריא והמומלץ ללא חשש שנסיים את עונת הקיץ בעודף משקל, הוא 2-3 יחידות פירות (כוס קוביות אבטיח/ קוביות מלון, 10-12 ענבים או דובדבנים, אפרסק אחד, 2 משמשים).
10/07/2011
נאבקים עם משקל גופכם, מעלים ומורידים ולא שומרים על משקל קבוע? תסמונת ה"יו-יו" המאופיינת בעליה וירידה במשקל בפרקי זמן קצרים יחסית מזיקה לבריאותנו ולהרכב הגוף שלנו. היא עלולה לגרום להאטה משמעותית בקצב חילוף החומרים כך שבפעם הבאה שבה נחליט להפחית שוב במשקל, אנו עלולים להתקל בקושי רב יותר בהשוואה לאותה תזונה שסייעה לנו בעבר להפחית במשקל. מתסכל אך בהחלט ניתן למניעה.
26/05/2011
קישור לדף הפייסבוק של אירית אלמוג.
26/05/2011
ברוך הבא לאתר של אירית אלמוג.
מטופלים מספרים
מכתב תודה - אפי המרתוניסט

הגעתי לאירית לאחר שהובהר לי שתהליך הריצה למרחקים מתחיל במקביל עם תהליך של הורדת מספר קילוגרמים. במהלך הפגישה הראשונה הצבנו אירת ואני יעד שנראה לי דמיוני, אך זהו טבעם של יעדים. כך החל התהליך המשמעותי בחיי בשנה האחרונה – ריצת מרתון ראשונה מלווה בהורדת משקל רצינית ושינוי בהרגלי תזונה.

חייב אני להודות שכבר לאחר המפגש הראשון החלטתי שאני מתמסר לאירית באופן מלא. לא שאלתי יותר למה ומדוע , אלא רק איך, מתי וכמה. עם חלוף הזמן ועם הפיכתי למבקר קבוע בחנויות בגדים שכן הייתי צריך להחליף את כל הגרדרובה שלי – להוציא מעילים ופרטי הנעלה- הבנתי את הסוד: אירית מבינה גדולה בתחומים הקשורים בתזונה ובביולוגיית גוף האדם אך יותר מכל , היא הבינה אותי והקשיבה לצרכי . היא בנתה תוכנית מותאמת לי, לא רק ברמה הפיזית אלא גם ברמה שתחזק את רוחי – שכן אנוכי נמנה על אותם אנשים אשר אוכלים עם העיניים ולא משאירים כלום בצלחת.

ואז החלו להגיע תגובות שחלקן לא קטן היו שליליות – נראה רע, שדוף, חסר כח...למרות הכל, אירית היתה שם לעזור לי להגיע ליעד שקבענו לעצמנו ובמועד שקבענו לעצמנו .

לכן, עם סיום המרתון, לאחר השיחות עם המשפחה ועם רן שילון, אך טבעי היה שעדכנתי את אירית בהישג שהייתה בו שותפה מלאה. כעת, הנני מתחיל את הקרב הקשה של שמירת ההישג וכולי תקווה שאת פגישותי עם אירית אקיים רק בנסיבות חברתיות ולא מקצועיות.

 

אפי, מרתוניסט רזה (יחסית)
 

חזרה >>

כל הזכויות שמורות © 2009 , אירית אלמוג