מאמרים
התוכנית להרזיה
תזונת ספורט
תזונת נשים
תזונת ילדים ומתבגרים
תזונה רפואית וטיפול במחלות ותסמונות קליניות.
ייעוץ בהרכבת תפריטי בריאות
אורח חיים בריא
יצירת קשר
שם:
מס' טלפון:
כתובת דוא''ל:
חדשות ועדכונים
10/07/2011
האם ישנם מאכלים שעדיף לאכול בשעות מסויימות של היום ? (בוקר, צהריים או ערב ?) רצוי להמעיט בפחמימות בצהרי היום, כאשר הארוחה אינה מקדימה שנת צהרים, שכן צריכת פחמימות מוגברת מעלה את רמות הסרוטונין בגוף, חומר המשרה שינה וגורם לרבים וטובים לחוש עייפות זמן קצר לאחר סיום הארוחה. לפיכך, את עיקר הפחמימות כדאי "לשמור" לארוחת הערב, לפני השינה.
10/07/2011
רצוי לגוון בסוגי הירקות אותם אנו בוחרים לצרוך והרי כל ירק מספק לנו סוגים אחרים של נוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים וכך אנו יכולים להנות מיתרונותיו של כל ירק וירק.
10/07/2011
האם פירות משמינים? כמה פירות מומלץ לאכול ביום? עם פתיחת עונת הקיץ והפירות הטעימים המתלווים לעונה, כדאי להנות מאכילתם, אך במידה. חשוב לזכור שכל הפירות, גם אלו הנראים מימיים יותר כמו אבטיחים ואפרסקים הינם עתירי סוכרים ולכן משמינים כאשר נצרכים בכמות גדולה. המינון הבריא והמומלץ ללא חשש שנסיים את עונת הקיץ בעודף משקל, הוא 2-3 יחידות פירות (כוס קוביות אבטיח/ קוביות מלון, 10-12 ענבים או דובדבנים, אפרסק אחד, 2 משמשים).
10/07/2011
נאבקים עם משקל גופכם, מעלים ומורידים ולא שומרים על משקל קבוע? תסמונת ה"יו-יו" המאופיינת בעליה וירידה במשקל בפרקי זמן קצרים יחסית מזיקה לבריאותנו ולהרכב הגוף שלנו. היא עלולה לגרום להאטה משמעותית בקצב חילוף החומרים כך שבפעם הבאה שבה נחליט להפחית שוב במשקל, אנו עלולים להתקל בקושי רב יותר בהשוואה לאותה תזונה שסייעה לנו בעבר להפחית במשקל. מתסכל אך בהחלט ניתן למניעה.
26/05/2011
קישור לדף הפייסבוק של אירית אלמוג.
26/05/2011
ברוך הבא לאתר של אירית אלמוג.
מטופלים מספרים
מכתב תודה - מ' מקרית אונו

לאירית הגעתי כ 8 שבועות לפני המרתון הראשון שלי, בשלב הזה כבר רצתי מספר עשרות קילומטרים טובים מידי שבוע אבל המשקל היה תקוע מזה שבועות.
בשלב הזה כבר ניסיתי עצות של דיאטן מקצועי אך לא מומחה בספורט , ניסיתי עצות של מאמן ריצה מקצועי אך לא דיאטן אך כולן ללא הועיל .הייתי תקוע.
בשלב הזה הייתי מוכן לנסות הכול- והגעתי לאירית סקפטי אך נכון לנסות.
העבודה עם אירית הייתה ממוקדת ומקצועית מהרגע הראשון. מהשבוע הראשון הבנתי שהפעם משהו שונה העצות היו לפעמים מוזרות והפוכות לאינטואיציה- ניסיתי להתנגד אך ללא הועיל, אירית עמדה על שלה וכל פעם הוכיחה מחדש שהיא אכן יודעת את מלאכתה בצורה מעולה.
איני יודע אם היה זה המשטר הקפדני שאילץ דיווח יומיומי מפורט , או העצות הנכונות אך סוף סוף המשקל החל לזוז.
ההנחיות המפורטות ומשטר האכילה אותו תרגלתי לקראת המרתון הפכו אותו לחוויה סבילה בהחלט .
הליווי לא נפסק עם המרוץ עצמו וההנחיות להמשך הניבו אף הן ירידה נוספת ומשמעותית של מספר קילוגרמים נוסף.

מ. קרית אונו

חזרה >>

כל הזכויות שמורות © 2009 , אירית אלמוג